İletişim ve Whatsapp için Telefon +90 530 917 30 30 | [email protected]

Pankreas Kanseri İlaç Tedavisi Nedir?

Pankreas Kanseri son yıllarda üzerinde oldukça fazla araştırma yapılan kanser türlerinden biridir. Buna rağmen henüz hastaları günümüzde tedavi edici bir yöntem bulunamamıştır. Pankreas kanserinde en önemli tedavi doğru cerrahidir.

Bu ne anlama geliyor;

Hastaların çoğu ileri evrede karşımıza çıkar bu evrede cerrahi tedavi özelliklidir. yani ileri evre pankreas kanserinde (Tümör karaciğerin ana damarını tutmuşşa ve çevreye yayılmamışsa) cerrahi tedavi deneyim gerektirir.

Hastaların cerrahi için tek bir şansı vardır. Bu şansı iyi kullanan hastanın yaşam süresi uzar. Biraz açıklayacak olursak eğer hastalarda tümör atardamarı tutmuşsa önce kemoterapi yapmak gereklidir. Bu hastalar gereksiz ameliyat edilmemelidir. Hastalarda tümör toplardamarı tutmuşsa ameliyat kemoterapi öncesi yapılmalıdır.

Hasta eğer ameliyat ediliyor ve tümör çıkarılamıyorsa bu gereksiz ameliyattır.

Hastalar şunu unutmamalıdır.

Eğer ameliyat öncesi dönemde tümör ameliyat ile çıkarılabileceği ifade ediliyor ve çıkarılamıyorsa bu ameliyat başarısızdır ve cerrahinin tecrübesi ameliyatı yapmaya yetmemektedir. Ama bazen cerrahi sadece tümörü çıkartmak için değil hastanın konforunu (yemek yemesi) arttırmak için yapılır.

Ayrıca pankreas cerrahı aynı zamanda iyi bir damar cerrahıdır. Yani ekipte ilave damar cerrahı olmaz. Pankreas kanseri damarı tutmuşşa ameliyat tek cerrah tarafından yapılır.

Pankreas kanserinde erken tanı çok önemlidir. Sağlığınız için bizimle iletişime geçin.

Randevu Al
RANDEVU AL