İletişim ve Whatsapp için Telefon +90 530 917 30 30 | [email protected]

Kanser Tedavisinde Ekip Çalışması Neden Önemlidir?

Pankreas kanseri karın içi kanserler içinde 5. Sıklıkta görülen bir kanserdir. Erken tanı konulması ve uygun tedavi ile hastaların yaşam süresi uzamaktadır. Bu nedenle kanserinin tanı aşamasında ve tedavi evrelerinde EKİP çalışması çok önemlidir.

Peki neden ekip çalışması?

  • Tanı aşamasında ; Pankreas kanserinin tanısı oldukça güçtür. Tanı için muhakkak biopsi şart değildir. Deneyimli bir pankreas cerrahı gastroenterolog, ve radyoloğun KANSER şüphesi duyduğu hastalar zaman kaybetmeden tedaviye yönlendirilmelidir.
  • Yine bu aşamada patolojik inceleme Pankreas Kanseri patolojisinde deneyimli bir patolog tarafından yapılmalıdır. Özellikle endoskopik biopsilerin yapıldığı anda patoloğun anında karar vermesi tanı sürecini kısaltır. Kanser tanısının doğru konulmaması hastalarda gereksiz zaman kaybına yol açar.
  • Tedavi aşamasında; Pankreas kanseri hastaların bir çoğu Pankreas Kanseri Cerrahından çok Gastroenteroloji bölümlerine gitmektedir. Eğer gastroenterolog beraber çalıştığı bir pankreas cerrahı yoksa tedavi süreci uzayabilir. Unutulmaması gereken en önemli nokta pankreas kanserinin günümüzde en önemli TEDAVİSİ CERRAHİDİR. ERKEN TANI VE UYGUN CERRAHİ HASTALARIN YAŞAMINI UZATIR.
  • Hastalık ve sonrası; Cerrahi yada onkolojik tedavi sonrasında hastaların takibi çok önemlidir. Beslenmesinin düzenlenmesi , psikolojik destek verilmesi ancak profesyonel bir ekip ile olur.

Pankreas kanserinde erken tanı çok önemlidir. Sağlığınız için bizimle iletişime geçin.

Randevu Al
RANDEVU AL