İletişim ve Whatsapp için Telefon +90 530 917 30 30 | [email protected]

Pankreas Kanseri Bitkisel Tedavi

Dünya üzerinde günümüzün en zorlu ve tehlikeli kanser türlerinden biri olan pankreas kanseri, 60 yaşından sonra meydana gelen ve tanısı çok ileri evrelerde ağır belirtiler sayesinde konan hastalıklardan oluyor.

Pankreas Kanseri Bitkisel Tedavi

Dünya üzerinde günümüzün en zorlu ve tehlikeli kanser türlerinden biri olan pankreas kanseri, 60 yaşından sonra meydana gelen ve tanısı çok ileri evrelerde ağır belirtiler sayesinde konan hastalıklardan oluyor. Uzmanlar tarafından neden olduğu kesin olarak bilinmeyen bu kanser türü için pek çok araştırma ve tedavi yöntemi araştırılıyor. Tıbbi ilaç ve cerrahi operasyonlardan önce bitkisel yollar ile tedavi edilen hastaların sağlığına daha rahat ve ağrısız kavuştuğu da araştırmalar arasında yer alıyor. Dünyanın en önemli kanser merkezlerinden biri olan MD Andersn Cancer Center, bitkisel tedavi kapsamında pankreas kanserine iyi gelen bitkileri hastalar ile paylaşıyor.

Zerdeçal

Hem anti-kanserojen etkileri hem de güçlü bir antioksidan olması sayesinde kanser tedavisinde sık sık önerilen zerdeçal, alternatif tedavi yöntemlerinden biri oluyor. Kanseri ve kanserli hücrelerin gelişerek ilerlemesini önemli derecede engelleyen zerdeçal, uzman hekimin vereceği diyet ile beraber çok daha sağlıklı hissetmenize yardımcı oluyor.

Limon

Faydaları saymakla bitmeyen limon, kanser tedavisinde sık sık başvurulan gıdalardan biri oluyor. İçerisinde bol miktarda C vitamini bulunan limon, gripten kansere kadar pek çok hastalığın tedavisinde koruyucu görevi görüyor. Vücut enfeksiyonlarına karşı direnci arttıran bu gıdanın uzman kontrolünde tüketilmesinde fayda görülür.

Çörekotu

Halk arasında “ölümden başka her şeye faydası var” denilen çörek otu, içerisinde bulunan timokinon maddesi sayesinde kanserle savaşıyor ve kanserli hücrelerin kendini yok etmesine yardımcı oluyor. Buna ek olarak iltihap giderici etkisi de bulunan çörek otu, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de destek oluyor. Uzman hekimlerin pek çoğu çörekotunu, hastaların diyet listesine bir şekilde eklemesini öneriyor. Tohumları döverek çağını çıkarabilir ve yoğurdun içerisinde ekleyerek tüketebilirsiniz.

Pankreas kanserinde erken tanı çok önemlidir. Sağlığınız için bizimle iletişime geçin.

Randevu Al
RANDEVU AL